Programación Cineuropa nos próximos días

0

Compostela, 9 de novembro do 2019 – Imposible ver as 200 películas que se proxectan ata o 28 en Cineuropa pero o Festival ofrece a posibilidade de ver un cine único que o resto do ano, en moitas ocasións, non pasa pola cidade.

Cineuropa trae ademais a Compostela a visita hoxe sábado de Otto Roca, mañá domingo de Iratxe Fresneda e Anxos Fazáns, e o luns de Jorge Coira. Tedes toda a programación alternativa na web.  

En canto as estreas, hoxe tócalle a Figlia Mia de Laura Bispuri e mañá domingo a Kuessipan de Myriam Verreault. Como guinda da fin de semana concerto da Banda Municipal poñen música as imaxes de Harold Lloyd e Charles Chaplin.

Sábado 9

TEATRO PRINCIPAL 

16:15 FIGLIA MIA (DAUGHTER OF MINE) Laura Bispuri  ESTREA

18:15 GRASS Hong Sang-soo 

20:00 KOIRAT EIVÄT KÄYTÄ HOUSUJA / DOGS DON’T WEAR PANTS J-P Valkeapää 

22:00 KOKO-DI KOKO DA Johannes Nyholm 

Cineuropa 2019

Figlia mia

SALÓN TEATRO 

18:30 LAPÜ Juan Pablo Polanco 

20:00 MADRE Rodrigo Sorogoyen 

22:30 NI DE LIAN / YOUR FACE Tsai Ming-liang 

MULTICINES COMPOSTELA 

17:10 JESZCZE DZIEŃ YCIA / ANOTHER DAY OF LIFE / UN DÍA MÁIS CON VIDA Raúl de la Fuente, Damian Nenow 

18:45 MONONOKE-HIME / A PRINCESA MONONOKE Hayao Miyazaki 

21:10 LA LEY DEL DESEO Pedro Almodóvar 

23:00 EL PRÍNCIPE / THE PRINCE Sebastián Muñoz 

CINEMA NUMAX 

17:45 LES HIRONDELLES DE KABUL / THE SWALLOWS OF KABUL / AS ANDURIÑAS DE KABUL Zabou Breitman, Eléa Gobé Mévellec 

19:30 PAPICHA Mounia Meddour 

21:45 CASSANDRO, THE EXOTICO! Marie Losier 

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS 

11:00 THE BORDER / A FRONTEIRA Tony Richardson

13:00 CASQUE D’OR / GOLDEN MARIE / PARÍS, BAIXOS FONDOS Jacques Becker 

16:00 THE FAVOURITE / A FAVORITA Yorgos Lanthimos 

18:15 PIEDAD Otto Roca (coa presenza do director)

20:15 THE EMERALD FOREST / A SELVA ESMERALDA John Boorman

Domingo 10

TEATRO PRINCIPAL 

12:00 CONCERTO DA BANDA MUNICIPAL Acompaña a imaxes de comedias de Harold Lloyd & Charles Chaplin 

16:15 YARA Abbas Fahdel 

18:00 FOURTEEN Dan Sallitt 

20:00 LURRALDE HOTZAK / COLD LANDS / AS TERRAS DO FRÍO Iratxe Fresneda (coa presenza da directora)

22:00 THE GANGSTER, THE COP, THE DEVIL Lee Won-Tae 

Cineuropa 2019

Kuessipan

SALÓN TEATRO 

16:45 LOS TIBURONES / THE SHARKS Lucía Garibaldi 

18:45 ROMANTIC COMEDY Elizabeth Sankey 

20:30 FAMILIA SUMERGIDA / A FAMILY SUBMERGED María Alché 

22:30 LE JEUNE AHMED / YOUNG AHMED / O MOZO AHMED Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne 

MULTICINES COMPOSTELA 

18:50 L´HISTOIRE D´ADÈLE H / THE STORY OF ADELE H. / DIARIO ÍNTIMO DE ADELA H François Truffaut 

20:40 KUESSIPAN Myriam Verreault  ESTREA

22:50 MATAHARIS Icíar Bollaín 

CINEMA NUMAX 

17:45 LAPÜ Juan Pablo Polanco 

19:30 FIGLIA MIA / DAUGHTER OF MINE Laura Bispuri 

21:30 GRASS Hong Sang-soo 

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS 

10:30 THE MOSQUITO COAST / A COSTA DOS MOSQUITOS Peter Weir 

12:40 THE GHOST AND MRS. MUIR / A PANTASMA E A SEÑORA MUIR Joseph L. Mankiewicz 

16:00 PAPER MOON / LÚA DE PAPEL Peter Bogdanovich 

17:50 THE SUGARLAND EXPRESS / TOLA EVASIÓN Steven Spielberg 

19:50 A ESTACIÓN VIOLENTA / THE WILD SEASON Anxos Fazáns (coa presenza da directora)

21:15 YOUNG MR. LINCOLN / O MOZO LINCOLN John Ford

Luns 11

TEATRO PRINCIPAL 

16:15 ÊTRE VIVANT ET LE SAVOIR / LIVING AND KNOWING YOU’RE ALIVE Alain Cavalier 

18:15 YOKOGAO / A GIRL MISSING Koji Fukada 

20:30 LE DAIM / DEERSKIN / PEL DE CERVO Quentin Dupieux 

22:15 JEANNE / JOAN OF ARC / XOANA DE ARCO Bruno Dumont 

SALÓN TEATRO 

16:00 SOPHIA ANTIPOLIS Virgil Vernier 

18:00 EL PRÍNCIPE / THE PRINCE Sebastián Muñoz 

20:00 5 È IL NUMERO PERFETTO / 5 IS THE PERFECT NUMBER Igor Tuveri (Igort) 

22:00 TARDE PARA MORIR JOVEN / TOO LATE TO DIE YOUNG Dominga Sotomayor 

MULTICINES COMPOSTELA 

17:10 TOP END WEDDING Wayne Blair 

19:10 LE MILIEU DE L’HORIZON / BEYOND THE HORIZON Delphine Lehericey 

20:50 FAMILIA SUMERGIDA / A FAMILY SUBMERGED María Alché 

22:30 SILENT RUNNING / NAVES MISTERIOSAS Douglas Trumbull 

CINEMA NUMAX 

17:45 LOS TIBURONES / THE SHARKS Lucía Garibaldi 

19:30 YARA Abbas Fahdel 

21:30 FOURTEEN Dan Sallitt 

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS 

16:00 CELUI QUI DOIT MOURIR / O QUE DEBE MORRER Jules Dassin 

18:15 MARGARET Kenneth Lonergan 

21:00 18 COMIDAS / 18 MEALS Jorge Coira (coa presenza do director)

Share.

Comments are closed.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial